Kære beboere

Du er altid velkommen til at kontakte Martin og Ken på telefon og mail. Login for at se kontaktoplysninger.

   

Status på altanprojekt i Ejboparken
20/6-18
Bestyrelsen afholdt opfølgende møde, efter ekstraordinær generalforsamling i maj. Det er besluttet, at der skal oprettes en arbejdsgruppe (altangruppe), som KUN skal have fokus på altanprojektet. Arbejdsgruppen skal bruge tid på og indsamle forslag fra jer beboere, omkring forskellige løsninger og modeller på udskift af vinduesparti, ændring af husorden, osv.

 Byggetilladelse:

Ansøgning om byggetilladelse, er sendt afsted til Roskilde Kommune.

 Forslag og altangruppe:

Det er vigtigt, for ALLE ejere i Ejboparken og ikke mindst bestyrelsen og inddrage jeres gode forslag, for at få det hele med, i dette store projekt, da vi skal leve med ændringerne, de næste mange år frem i tiden.
Derfor kan den enkelte beboer, komme med i arbejdsgruppen, eller sende jeres forslag til ejendomskontoret@ejboparken.dk eller lægge en ”seddel” i postkassen ved ejendomskontoret ved nr. 11, med kontaktoplysninger og adresse, samt det i mener og kunne byde ind med. Bestyrelsen har sat et max på 12 personer i altangruppen, for at bibeholde en tæt og effektiv dialog.

 Mailadresser og advisering til beboerne:

Det er bestyrelsens intentioner og bruge ejernes mailadresse, til og advisere jer med informationer, fra bestyrelsen og altangruppen. Dette er til for og spare tid på advisering i alle opgange løbende.
Der vil løbende blive adviseret i opslagstavlen på skorstenen på blok 5 udenfor.
Send gerne jeres navn+mailadresse+lejlighedsadresse til hbe@lea.dk, hvis du ikke modtager mails fra administrator i forvejen.
HUSK at mærke mailen ”Altanprojekt”.
Frist for forslag og tilmelding, senest d. 5/7-18
Bestyrelsen og kommende altangruppe sætter pris på jeres input og engagement.

 

 

 

Klik her og læs om altanprojekt I Ejboparken

Læs mere om E/F Ejboparken

Kontakt

Kontakt

Kontakt bestyrelsen
Benyt formularen nedenfor til at sende en mail til bestyrelsen. Formularen nedenfor bør ikke bruges til henvendelser af hastende karakter - der kan gå op til en måned inden bestyrelsen er samlet og kan svare.

Det bedste er at sende til hele bestyrelsen på bestyrelsen@ejboparken.dk. Se i øvrigt også siden Ejendomskontoret og find med det samme oversigt over adresser og telefonnumre.

Felter med * skal udfyldes.

Brian Albertsen
Formand

brian@ejboparken.dk

Ole Borg Hansen
Næstformand

ole@ejboparken.dk

Joy Michelle Pedersen
Bestyrelsesmedlem

joy@ejboparken.dk

Søren Petersen
Bestyrelsesmedlem

soren@ejboparken.dk

Paw Nielsen
Bestyrelsesmedlem

paw@ejboparken.dk

Janne Svensson
1. suppleant

janne@ejboparken.dk